V Londýně na pivu

Při weekendové návštěvě Londýna došlo také na večerní posezení v typickém anglickém pubu. Ten,  který jsme vybrali, nebyl uveden v žádném turistickém průvodci ani www doporučeních. Nacházel se ve čtvrti Kensington, u stanice metra Notting Hill Gate na adrese: Kensington Church St.  206 a jmenoval se The Old Swan.

old-swan

Po základní orientaci ve způsobu obsluhy i nabídky pivního a jídelního lístku jsme se jali objednávat. Objednává se tak, že se postavíte před výčepní pult do fronty, frontu odstojíte, pivo i jídlo objednáte, okamžitě zaplatíte, pivo s rizikem rozlití ( je natočeno až po okraj ) si ke stolu odneste.

imag1296

 Jídlo Vám naopak  po přípravě donesou ke stolu. Míry jsou samozřejmě pouze koloniální . Viz  vyznačená pinta na sklenici 

imag1300

Pivní sortiment byl na běžnou hospodu docela široký. Od piv tlačených plynem ( Foster´s, Staropramen, Heineken, Guiness), tak anglická  typu cask ( nefiltrovaná, nepasterizovaná, sekundárně kvašená v sudu  – cca pět druhů) vytlačovaná ruční pákovou pumpou. V lahvi měli taky mj. Coronu z Mexika. Ochutnali jsme piva pouze místní s vyjímkou australského Fostera a to v pořadí :

1) Abbot Ale cask

abbot-ale-logoJak píše sám pivovar http://www.abbotale.co.uk/ :   Toto neodolatelné pivo má masivní ovocný charakter, s  bohatstvím sladu a vynikající chmelovou vyváženost. Pivovar tento recept používá již dlouho, jako recept jedinečný, přímo unikátní. Pivo má 5% ABV a je  z pivovaru Greene King.top_logo

Pivo mi velice chutnalo, odpovídalo charakteru, který mu přisuzuje výrobce. Připomínalo mi chutí   první mnou udělaný ALE – ve vší skromnosti. 

imag1294 

 

2) Woodforde’s Norfolk Nog (ABV 4.6%) – Style: Old Ale

nog-150

http://www.woodfordes.co.uk/ O tomto pivu se můžeme dočíst, že je to “ hladký, bohatý  zakulacený ‚Old Ale‘  se sametovou texturou  a náznaky čokolády, melasy a lékořice. Pivovar se pyšní medailemi: Norfolk Nog – Supreme Champion Beer of Britain (Gold) 1992 & Supreme Champion Winter Beer of Britain (Silver) 1999 & Champion Old Ale of Britain (Bronze) 2003

imag1292

Toto pivo mi pripadalo jako bitter s výraznou hořkostí, po čokoládě jsem nenalezl ani stopičku.

3) Guiness

 http://www.guinness.com/

guinness-logo_0

Objednávka pro ženu, ten jediný jsme totiž znali. Smetanová pěna, pro někoho pivní kafe.

imag1295

 

Ale ženu nezklamal.

4) London Pride

  http://www.fullers.co.uk/

fst_griffin

            Fuller’s London Pride is the UK’s leading premium ale.

Známé a milovné pro svou osobitost , zaoblenou chuť, London Pride je vítězné pivo v mnoha soutěžích a proto je to nejslavnější pivo od Fullerů . V posledních letech jeho popularita vzrostla do té míry, že je to  nyní v Británii vedoucí  prémiový Ale. Dostanete ho v mnoha licenovaných i nelicencovaných hospodách pocelé Británii a nyní získává nové příznivce i  v zahraničí.

 

1417

Chcete-li najít klasické anglické pivo, my říkáme toto: Najděte si Pride. Fuller  London Pride je klasika, která vyhrává. Bohatý, hladký a nádherně vyvážený Ale, jeho výrazný sladový základ je doplněn dobře vyvinutým chmelovým charakterem  od chmelových odrůd Target, Challenger a Northdown. 

Spisovatel Roger Protz popsal tento Ale, jako „úžasně komplexní pivo pro jeho sílu“,  jeho chuť byla přirovnána Stephen Coxem, spisovatelem a bývalým ředitelem CAMRA , na “ anděly tančící na jazyku …“ !

Ve Velké Británii, se točí London Pride vařil na 4,1% ABV (cask  a KEG), zatímco v lahvích a plechovkách, 4,7% ABV, takže je ideální prémiové pivo.

London Pride byla dvakrát udělena medaile šampion Nejlepší Bitter na CAMRA Velkém britském pivním festivalu v roce 1979 a 1995, a dosáhl nejvyšší pocty jako mistr piva Velké Británie v roce 1979. Získal řadu ocenění po celém světě, včetně toho, že byl korunován Nejvyším vítězem v roce 2000 na International Beer a Cider soutěži. Tolik sám pivovar.

imag1298

 

Já jsem ho hodnotil jako Ale, ale pro mne horší chuti i  vůni než Abbot Ale. Takový až nevýrazný….

5) Forster´s lager

http://www.fostersbeer.com/

imag1297

Jejich lager, 5% ALC. bych charakterizoval jako Eurobeer, možná Worldbeer, vzhledem k tomu že  je z Austrálie.

Pub byl večer zaplněn, takže čekání patří asi k místnímu koloritu. Národostní směs popíječů se míchala s barvou čepovaných piv. Pijany jsem zde neviděl….S úklidem skla si personál taky velkou hlavu nedělal. Ale jako pubová anglická zkušenost perfektní  i za cenu čekacích dob, které byly, skoro jako u našich „dochtorů“ …  Informace o vypitých pivech jsem čerpal až doma, takže jsem objednával vlastně naslepo, neboť anglická pivní scéna je pro mě španělskou vesnicí.

 

2 lidem se článek líbí.

 

Komentáře

Zatím bez komentáře.

  • Přidat komentář
     
    Váš gravatar